Paslaugos Paslaugos

Skaitytojo pažymėjimo užsakymas ir išdavimas

Užsakyti skaitytojo pažymėjimą ir užsiregistruoti portale galite:

• jeigu esate vienos iš asmenį identifikuoti leidžiančios sistemos (pvz. elektroninė bankininkystė) vartotoju;
  • jeigu nebuvote užsiregistravęs LIBIS (Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos) bibliotekose.

Jei registravotės ir turite pažymėjimą, junkitės į portalą be registracijos, (spauskite mygtuką „Prisijunkite", žr.1.1. paveikslėlį).
Apmokėti už pažymėjimą privalote per 40 dienų, per 14 dienų (po apmokėjimo) atvykti jo atsiimti į nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojų registratūrą (Gedimino pr. 51, Vilnius, tel.: 8 5 249 7013), jeigu pasirinkote šį pažymėjimo atsiėmimo būdą.

Svarbu! Atvykus atsiimti pažymėjimą turite pateikti jus aptarnaujančiam darbuotojui pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jeigu užsakėte pažymėjimą globotiniui* – dokumentą, kuriame būtų nurodytas globotinio asmens kodas.
*Globotinis – asmuo iki 16 m. amžiaus, kuriam tėvai, įtėviai ar globėjai gali užsakyti pažymėjimą.

1. Kaip užsakyti skaitytojo pažymėjimą?

1.1. Portalo pradžios lange spauskite viršuje esantį mygtuką „Užsiregistruokite":

1.2. „Registracija" lango dalyje „Skaitytojo pažymėjimo užsakymas ir registracija portale" pasirinkite:

• kam užsakysite pažymėjimą (sau, globotiniui/-iams, sau ir globotiniui/-iams);
  • asmenybės patvirtinimo būdą;
  • spauskite mygtuką „Registruotis".

1.3. Paspaudę "Registruotis", pasirinkite kaip norėsite prisijungti registracijai:

• sąraše pasirinkite išorinę sistemą, kuria naudojatės;
  • prisijungę prie pasirinktos sistemos, grįšite į Skaitytojo pažymėjimo užsakymo ir registracijos portale langą.

2. Kas svarbu pildant registracijai reikalingus duomenis?

2.1. Registracijos duomenys įvedami nuosekliai pasirenkant atitinkamas skiltis:

2.2. Skiltyje „Skaitytojo duomenys" įvedami visi registracijai reikalingi duomenys:

• užpildykite visus privalomus laukus, pažymėtus raudona žvaigždute;
  • varnele pažymėkite sutikimą apie pateiktų duomenų naudojimą išvardintais tikslais;
  • spauskite mygtuką „Toliau".

2.3. Skiltyje „Registracija bibliotekose" pasirinkite bibliotekas, kuriose būsite automatiškai užregistruotas:

• varnele pažymėkite bibliotekas/-ą, (būtina pasirinkti bent vieną biblioteką);
  • susipažinkite su pasirinktų bibliotekų skaitytojų aptarnavimo taisyklėmis (pažymėkite varnele);
  • spauskite mygtuką „Toliau".

2.4. Skiltyje „Pristatymo informacija" pasirinkite užsakyto/-ų pažymėjimo/-ų pristatymo būdą:

• pasirinkus „pristatyti nurodytu adresu" būtina kuo tiksliau užpildyti gyvenamosios vietos laukus.

2.5. Skiltyje „Peržiūra":

• patikrinkite, ar pateikėte teisingą informaciją;

• susipažinkite su naudojimo Portalu ir Pažymėjimu taisyklėmis (pažymėkite • varnele);
  • susipažinkite su informacija apie paslaugos kainą;
  • patvirtinkite pažymėjimo užsakymą ir registraciją portale paspausdami mygtuką „Patvirtinti".

3. Informacija apie pažymėjimo užsakymą.

3.1. Patvirtinus užsakymą programa pateiks Jūsų užsakymo langą su Jums svarbia informacija:

• užsakymo numerį nurodykite atlikdami mokėjimą;
  •  „Užsakymo būsena" pateikia naujausią informaciją apie užsakymo vykdymo eigą;
  • yra galimybė suformuoti sąskaitą faktūrą ir ją atsispausdinti;
  • lango apačioje siūlomi užsakymo apmokėjimo būdai.

Svarbu!

Patvirtinus pažymėjimo užsakymą ir registraciją portale Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųstas laiškas „Skaitytojo profilio patvirtinimas", kuriame privalote patvirtinti nuorodą. Nepatvirtinus nuorodos Jūsų registracija portale nebus užbaigta.

Sėkmingai atlikus šį veiksmą programa pateikia pranešimą:

Paspaudę mygtuką „Prisijungti" į portalą galėsite prisijungti registracijos metu susikurtu vartotojo vardu ir slaptažodžiu, o gavę skaitytojo pažymėjimą - pažymėjimo numeriu ir slaptažodžiu:

4. Pranešimų apie užsakymo vykdymo būsenas siuntimas el. paštu.

4.1. Visi pranešimai susiję su užsakymų vykdymu Jums bus siunčiami el. pašto adresu, kurį nurodėte registracijos metu.

5. Informacija apie užsakymo vykdymo būsenas portale.

• prisiregistruokite portale (žr.1.1. paveikslėlį);
  • spauskite mygtuką ant savo vardo ir pavardės (arba vartotojo vardo);
  • atidaromas langas „Mano profilis";

• lango apačioje pasirinkite mygtuką „Peržiūrėti užsakymus".

• paspaudus mygtuką „Redaguoti" galite keisti, papildyti pateiktus registracijos duomenis.