Filtras išjungtas

Iš Vilniaus knygų mugės su įspūdžiais ir gražia dovana

Vasario 22 d. Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ duris atvėrė 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Kaip ir kasmet, susitikti su bičiuliais, pabendrauti su rašytojais, pavartyti ir nusipirkti dar spaustuvės dažais kvepiančias knygas, sudalyvauti įdomiose veiklose, važiuoja Zarasų viešosios bibliotekos kolektyvas. Tačiau šis kartas buvo ypatingas ir įsimintinas.

Šarlis Pero – įspūdingiausių pasakų tėvas

Šarlio Pero pasakos Lietuvoje žinomos jau seniai. Ištisos kartos augo skaitydamos „ Pelenę", „Mėlynbarzdį", „Raudonkepuraitę", „ Batuotą katiną". Pasakų personažai paprasti. Jie gražūs arba bjauri, išmintingi arba kvaili. Šiais metai prancūzų rašytojui, pasakininkui, poetui ir kritikui būtų sukakę 390 metų. Ta proga Vaikų literatūros skyriaus „Nykštuko" klubo vaikai inscenizavo Šarlio Pero pasaką „Batuotas katinas".

Kraštiečiai sukaktuvininkai

Varėnos viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda, skirta žymių kraštiečių (žurnalistės Marijos Valuckienės, mokslininko Jono Grigo bei Margionių klojimo teatro režisieriaus Juozo Gaidžio) sukaktims paminėti.
iš 1 001