„Retos istorijos“ – legendų šalis Etiopija

Gegužės 25 d. UNESCO yra paskelbusi Afrikos išsilaisvinimo diena, ji švenčiama daugybėje šalių. Nacionalinė biblioteka jungiasi prie šios dienos minėjimo knygų mėgėjų rubrikoje „Retos istorijos“ suteikdama progą susipažinti su viena iš Afrikos valstybių – Etiopija.

Nacionalinė bibliotekoje vyko diskusija apie Europos Parlamentą

Jau gegužės 26 d. vyks ne tik Prezidento, bet ir Europos Parlamento rinkimai. Ta proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vakar vyko renginys „Europos Parlamento rinkimai: patirtys ir įžvalgos“.

Ką skaitysite vasarą?

Ieškote išskirtinių skaitinių vasarai, besiartinančioms atostogoms? Kviečiame pasinaudoti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo narių rekomendacijomis. Išrinkti kūriniai klubo narėms ypatingai žadino jausmus, virpino širdis, kai ką net sugraudino. Šios knygos sukėlė daug minčių, kuriomis Skaitytojų klubo narės renginiuose dalinosi tarpusavyje.

Birželio 5 d.: Aisčio Žekevičiaus poezijos knygos „Maratonas“ pristatymas

Birželio 5 d. 18 val. kviečiame į vos prieš mėnesį pasirodžiusio Aisčio Žekevičiaus eilėraščių rinkinio „Maratonas“ pristatymą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Knygos autorius, poetas, vertėjas ir redaktorius A. Žekevičius siūlo įsispirti į patogius sportinius batelius ir ruoštis netikėtų posūkių kupinai distancijai.

Asmeninį Algimanto Zurbos archyvą Nacionalinei bibliotekai dovanoja rašytojo žmona Laima Skrebutėnaitė-Zurbienė

2019 m. pradžioje rašytojo Algimanto Zurbos žmona Laima Skrebutėnaitė-Zurbienė padovanojo Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dalį asmeninio rašytojo archyvo, į kurį pateko įvairių sumanymų užrašai, rankraščiai, laiškai, jaunystės metais paties darytos meninės nuotraukos, mokyklinių laikų pirmųjų literatūrinių bandymų užrašai ir kiti su rašytojo profesiniu ir asmeniniu gyvenimu susiję dokumentai. Kita dalis archyvo, vykdant testamente pareikštą rašytojo valią, perduota gimtųjų...