Rimėjos paveikslų „šokis“

„Iš kur atplaukia mintys ? - Jos nusileidžia iš dangaus Jos vandeny ir ant akmens Jos paukščio skrydžio lengvume Ir budi sapnuose rudens. < ... > O aš bandau sugaudyt jas Ir „nupaišyti spalvomis „ (pagal J. Norvaišienę)

Pristatyta varėniškio Tomo Balkelio knyga

Gegužės 16 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatyta varėniškio istoriko, humanitarinių mokslų daktaro Tomo Balkelio knyga „Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas“, kurios pirmasis leidimas išleistas Oksforde anglų kalba.

„Sidabrinės linijos“ pristatymas

Varėnos viešojoje bibliotekoje gegužės 15 d. vyko „Sidabrinės linijos“ pristatymo renginys.

55-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Gegužės 25 d. (šeštadienį) 15 val. Varėnos r.,  Žiūrų kaime, A. ir V. Rakauskių sodyboje (Kalno g. 24) vyks 55-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.

20-asis „Poezijos pavasarėlis“ Pauosupėje

Gegužės 11 dieną Pauosupės kaime prie vaikų poeto Anzelmo Matučio Drevės vyko jubiliejinė 20-oji moksleivių poetinės kūrybos šventė „Poezijos pavasarėlis“, kurią nuo 2009 m. organizuoja Varėnos viešoji biblioteka.